E-recepta na tabletkę „dzień po”

E-recepta na tabletkę „dzień po”

Zajście w nieplanowaną, a tym bardziej niechcianą ciążę jest dla kobiety końcem planów zawodowych i innych. Czasem są też inne, bardziej przykre sytuacje, w których kobieta mogła zajść w ciążę. Każde ryzyko można wyeliminować poprzez zastosowanie tabletki „dzień po”, ale tylko w najtrudniejszych sytuacjach i tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. 

Czym jest tabletka „dzień po”?

Tak zwana tabletka „dzień po” jest pewnego rodzaju antykoncepcją awaryjną. To oznacza, że jest przeznaczona dla tych kobiet, które już odbyły stosunek, a co za tym idzie, istnieje bardzo duże ryzyko zajścia w niechcianą ciążę. Ryzyko to jest największe, gdy był to stosunek bez zabezpieczenia, tym bardziej w dni płodne. Tabletkę tego rodzaju należy jednak traktować jako rozwiązanie ostateczne. Lekarze zalecają wcześniejszą antykoncepcję, a jednocześnie informują, że w niektórych sytuacjach istnieje możliwość także skorzystania z tej opcji. 

Szybka e-recepta na tabletkę „dzień po”

Kobiety borykające się ze wspomnianym ryzykiem mogą być daleko od miejsca zamieszkania bądź w miejscu, w którym nie mają dostępu do ginekologa. Tym bardziej mogą nie mieć możliwości umówienia się na pilną wizytę. W tej sytuacji pomoc zapewniają ginekolodzy świadczący pomoc online. Konsultacja z ginekologiem za pośrednictwem internetu umożliwi pozyskanie e-recepty na tabletkę „dzień po”. Wystarczy wypełnić stosowny formularz na stronie http://tendoktor.pl/, aby już w niedługim czasie, móc skonsultować temat ze specjalistą i otrzymać receptę na właściwy lek. Wszystko ma szansę potoczyć się naprawdę błyskawicznie. 

Stosowanie tabletki „dzień po” nie jest najlepszą antykoncepcją, ale jak widać, sytuacje są różne. Czasem jest to jedyny sposób, aby uchronić się przed niechcianą ciążą. Na szczęście skuteczny. Jeżeli więc jest możliwość załatwienia e-recepty we wspomniany powyżej sposób, to warto z niego korzystać. Dla kobiety, która zapewne nie czuje się z tego powodu dobrze psychicznie, taka forma pozyskiwania recepty jest najbardziej komfortowa.