Łóżko rehabilitacyjne – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Łóżko rehabilitacyjne – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Gdy w domu jeden z członków rodziny jest osobą niepełnosprawną lub seniorem reszta domowników staje przed wyzwaniem dostosowania gospodarstwa domowego do jego stanu zdrowia. Bardzo często przydaje się łóżko rehabilitacyjne. Chcąc nabyć takie łóżka, wiele osób zastanawia się: lepiej kupić czy postawić na wypożyczenie łóżka szpitalnego? Cena kupna może wydawać się wysoka, więc ciekawą alternatywą wydaje się wynajem. 

Kiedy wypożyczenie łóżka będzie lepszym rozwiązaniem od kupna?

Wiele osób decyduje się na wypożyczenie łóżka szpitalnego. Cena jest przyczyną takiej decyzji. Jest ona dość niska, a tym samym przystępna dla każdego członka rodzina, chcącego pomóc osobie chorej. 

Chociaż specjalistyczne łóżka szpitalne można bez trudu kupić, to niestety w wielu źródłach są bardzo drogie. Nie ma jednak co się dziwić, ponieważ to wynika z ich konstrukcji i zastosowania. Nawet jeśli kupimy łóżko tego typu, gdy już nie będzie potrzebne, może powstać problem jego zbycia. 

Mając na uwadze powyższe aspekty, wiele osób wybiera bardziej praktyczne rozwiązanie, czyli wypożyczenie łóżka szpitalnego. Cena obejmuje samo wypożyczenie. Oznacza to, że wynajmujący nie musi martwić się o prace konserwacyjne. Po prostu wypożyczony mebel należy zwrócić, oczywiście w stanie niepogorszonym. 

Czy drogie jest wypożyczenie łóżka szpitalnego? Cena na rynku 

Jeśli chodzi o wypożyczenie łóżka szpitalnego, cena takiej usługi kształtuje się od 100 do 200 zł na miesiąc. Nie da się ukryć, że w porównaniu z cenami zakupu łóżka, nawet górny poziom cenowy jest bardziej atrakcyjny. 

Wydatek nie obciąża znacznie budżetu, tak więc wstawienie specjalistycznego łóżka szpitalnego jest w zasięgu każdego, kto chce zadbać o bliską osobę. Łóżko szpitalne jest przydatne zwłaszcza w opiece nad osobą niepełnosprawną i tą, która ucierpiała w wyniku wypadku komunikacyjnego, a chce szybko wrócić do zdrowia.