Pedicetamol roztwór doustny 100mg/ml 60ml

12,44

SKU: 2d79f617e0b9 Kategoria: Tagi: , ,

Opis

Pedicetamol® zawiera paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Lek jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, gorączka nie ustąpi po 3 dniach lub jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach u dzieci lub 5 dniach u dorosłych (2 dni w przypadku bólu gardła), należy zwrócić się do lekarza.Jedyny od pierwszych dni życia w dawce 100 mg/ml.75% mniej płynu do połknięcia dla dziecka w porównaniu do innych paracetamoli dla dzieci dostępnych na rynku w stężeniu 24 mg/ml. Skoncentrowana dawka leku oznacza dla Twojego dziecka mniej płynu do połknięcia, a dla Ciebie łatwiejszą podaż leku za pomocą wygodnego kroplomierza z podziałka.

Dawkowanie

Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach (ml) roztworu doustnego. Dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml):U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą zakraplacza dołączonego do opakowania 30 ml.U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania 60 ml.Jeżeli pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, lek może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku odpowiednią dawkę należy wyliczyć zgodnie z poniższą instrukcją:masa ciała dziecka w kilogramach (kg) x 0,1 × dawka leku Pedicetamol® w mililitrach (ml)Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 60 mg/kg/dobę bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem.

Skład

1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.Inne składniki leku to: makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E122).

Pedicetamol® zawiera paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Lek jest stosowany w celu obniżenia gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni i uśmierzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, gorączka nie ustąpi po 3 dniach lub jeśli ból nie ustąpi po 3 dniach u dzieci lub 5 dniach u dorosłych (2 dni w przypadku bólu gardła), należy zwrócić się do lekarza.Jedyny od pierwszych dni życia w dawce 100 mg/ml.75% mniej płynu do połknięcia dla dziecka w porównaniu do innych paracetamoli dla dzieci dostępnych na rynku w stężeniu 24 mg/ml. Skoncentrowana dawka leku oznacza dla Twojego dziecka mniej płynu do połknięcia, a dla Ciebie łatwiejszą podaż leku za pomocą wygodnego kroplomierza z podziałka.

Dawkowanie

Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w mililitrach (ml) roztworu doustnego. Dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml):U dzieci w wieku poniżej 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą zakraplacza dołączonego do opakowania 30 ml.U dzieci w wieku od 3 lat zaleca się podawanie roztworu za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania 60 ml.Jeżeli pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, lek może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku odpowiednią dawkę należy wyliczyć zgodnie z poniższą instrukcją:masa ciała dziecka w kilogramach (kg) x 0,1 × dawka leku Pedicetamol® w mililitrach (ml)Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 60 mg/kg/dobę bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem.

Skład

1 ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.Inne składniki leku to: makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (E122).

utrata przytomności i drgawki, zacmin, cynk suplement, pragiola opinie, szybki test crp

yyyyy