Emporio Armani EA3189 5127 ONE SIZE (52)

363,88

Opis

Naproxen 200mg 10 tabletekNaproxen Aflofarm to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany w bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból występujący w chorobach mięśni i stawów, lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej.

WskazaniaLek Naproxen Aflofarm wykorzystywany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak:ból towarzyszący chorobom mięśni i stawów, takim jak lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej,bolesne miesiączkowanie.DziałanieNaproxen Aflofarm jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).DawkowanieTen lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Dorośli i dzieci powyżej 16 roku życia: doustnie, doraźnie w zwalczaniu bólu 2 tabletki (400 mg) jednorazowo, a następnie w razie konieczności 1 tabletkę co 6 do 8 godzin;Nie wolno przekraczać dawki dobowej wynoszącej 600 mg.Nie należy stosować tego leku w przypadku bólu dłużej niż 10 dni bez wyraźnego zalecenia przez lekarza.Działania niepożądane można minimalizować stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas konieczny do ustąpienia objawów.U osób powyżej 16 lat, z zaburzeniem czynności nerek, wątroby lub serca może być konieczne zmniejszenie dawki.

Ciąża i karmienie piersiąJeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Nie zaleca się stosowania leku w I i II trymestrze ciąży. Nie wolno stosować leku w III trymestrze ciąży. Lek może zwiększać ryzyko powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.Nie zaleca się stosowania leku w czasie karmienia piersią. Naproksen jest wydzielany z mlekiem kobiet karmiących piersią. Ze względu na możliwe niepożądane działania u dziecka kobieta przyjmująca naproksen nie powinna karmić piersią.

Działania niepożądaneJak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi:wysypka, silne puchnięcie twarzy, ust lub gardła utrudniające oddychanie, mówienie lub przełykanie, zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość, niepokój, pocenie się, zawroty głowy, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu i pracy serca (są to objawy silnej reakcji uczuleniowej);wymioty zawierające krew lub fusowatą treść – podobną do fusów z kawy, czarny stolec lub krew w stolcu (są to objawy krwawienia z przewodu pokarmowego).Często (występują u 1 do 10 osób na 100):zawroty głowy, ból głowy, uczucie pustki w głowie;niestrawność, nudności, zgaga, ból brzucha.Niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1 000):ospałość, bezsenność, senność;biegunka, zaparcia, wymioty;wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), świąd, pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze).

PrzeciwwskazaniaKiedy nie stosować leku Naproxen Aflofarm:jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;jeśli u pacjenta wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryna) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ Naproxen Aflofarm może u tych pacjentów wywołać podobne objawy niepożądane;jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiło lub występuje krwawienie z przewodu pokarmowego;jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek przedziurawienie (perforacja) ściany żołądka lub jelita, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie wrzodu;jeśli pacjent ma skazę krwotoczną (zaburzenia krzepnięcia krwi);jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca;jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek lub wątroby;jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży.Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat.

***Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Naproxen 200mg 10 tabletekNaproxen Aflofarm to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany w bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból występujący w chorobach mięśni i stawów, lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej.

WskazaniaLek Naproxen Aflofarm wykorzystywany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak:ból towarzyszący chorobom mięśni i stawów, takim jak lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej,bolesne miesiączkowanie.DziałanieNaproxen Aflofarm jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).DawkowanieTen lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Dorośli i dzieci powyżej 16 roku życia: doustnie, doraźnie w zwalczaniu bólu 2 tabletki (400 mg) jednorazowo, a następnie w razie konieczności 1 tabletkę co 6 do 8 godzin;Nie wolno przekraczać dawki dobowej wynoszącej 600 mg.Nie należy stosować tego leku w przypadku bólu dłużej niż 10 dni bez wyraźnego zalecenia przez lekarza.Działania niepożądane można minimalizować stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas konieczny do ustąpienia objawów.U osób powyżej 16 lat, z zaburzeniem czynności nerek, wątroby lub serca może być konieczne zmniejszenie dawki.

Ciąża i karmienie piersiąJeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Nie zaleca się stosowania leku w I i II trymestrze ciąży. Nie wolno stosować leku w III trymestrze ciąży. Lek może zwiększać ryzyko powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.Nie zaleca się stosowania leku w czasie karmienia piersią. Naproksen jest wydzielany z mlekiem kobiet karmiących piersią. Ze względu na możliwe niepożądane działania u dziecka kobieta przyjmująca naproksen nie powinna karmić piersią.

Działania niepożądaneJak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi:wysypka, silne puchnięcie twarzy, ust lub gardła utrudniające oddychanie, mówienie lub przełykanie, zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość, niepokój, pocenie się, zawroty głowy, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu i pracy serca (są to objawy silnej reakcji uczuleniowej);wymioty zawierające krew lub fusowatą treść – podobną do fusów z kawy, czarny stolec lub krew w stolcu (są to objawy krwawienia z przewodu pokarmowego).Często (występują u 1 do 10 osób na 100):zawroty głowy, ból głowy, uczucie pustki w głowie;niestrawność, nudności, zgaga, ból brzucha.Niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1 000):ospałość, bezsenność, senność;biegunka, zaparcia, wymioty;wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze), świąd, pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze).

PrzeciwwskazaniaKiedy nie stosować leku Naproxen Aflofarm:jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;jeśli u pacjenta wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego (np. aspiryna) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ponieważ Naproxen Aflofarm może u tych pacjentów wywołać podobne objawy niepożądane;jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiło lub występuje krwawienie z przewodu pokarmowego;jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek przedziurawienie (perforacja) ściany żołądka lub jelita, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);jeśli u pacjenta występuje lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie wrzodu;jeśli pacjent ma skazę krwotoczną (zaburzenia krzepnięcia krwi);jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca;jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek lub wątroby;jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży.Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat.

***Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

furaginum max, bio oil, sinupret 100 tabletek – cena, szampon emolium, d dimery w normie a zakrzepica, lirene natura, jaki cholesterol jest niebezpieczny, novoxidyl, octenisept żel antybakteryjny, zmutowany covid objawy, norma nasycenia krwi tlenem, jak rozpoznac stulejke

yyyyy